KONST / Litografier / Färglitografi 14204151
*
nr 1420 4151
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 18:52:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 00:43:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Läs mer om Jörgen Fogelquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist komposition litografi litografier litografiskt blad sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
Läs mer om Jörgen Fogelquist
nr 1420 4151
Jörgen Fogelquist
(1927-2005), Sverige
Signerad, numrerad 255/460, komposition. Färglitografi, bildmått: 20x30, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/9 00:43:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jörgen Fogelquist
Jörgen Fogelquist, svensk bildkonstnär född 1927 i Mariestad, död 2005.Läs mer om Jörgen Fogelquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jörgen fogelquist komposition litografi litografier litografiskt blad sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



